Pokud chcete maximalizovat svůj zisk při prodeji nemovitosti, je jednou z nejlepší cest prodej formou elektronické dražby.

Prodeje formou klasických realitních portálů už moc netáhnou, protože se ceny vyšplhaly do neúnosných výšin a prodávající jsou v euforii, protože je poptávka vyšší než nabídka.

Lidé tedy hledají jiné způsoby, jak nakoupit ve slevě a jednou z možností mohou být exekuční dražby.

Exekuční dražby

Dnes máme na českém internetovém trhu několik renomovaných portálů a není tajemstvím, že vůbec neověřují typ exekuční dražby.

Často se tedy stává, že spekulanti například s ornou půdou, mají svého známého exekutora, který jim vypracuje exekuční titul k prodeji nemovitosti a ti pak mohou prodávat formou dobrovolné dražby, kterou ale umístí na dražební portál běžných exekucí.

Taková dražba vůbec nemá vypracováno ocenění nemovitosti a pokud ano, tak je stejně jen hozené od oka.

Reklama zadarmo

Takto vypracovaný exekutorský titul k elektronické dobrovolné dražbě je pak exekutorem zaslán na úřední desky obcí, které je automaticky zadarmo vyvěsí na své weby a tím pádem prodejci navíc udělají inzerci jeho nemovitosti zadarmo.

Zájemce pak kupuje nemovitost uvedením v omyl a dražební portály s tímto nehodlají nic dělat, protože jim jde jen o jejich provizi.

Příklad za všechny aneb jak to dělají profíci

Častým takovým inzerentem a prodejcem je například Farma Duha s.r.o., Potoční 292, 25721 Poříčí nad Sázavou, IČ: 04175662. Pan jednatel je profesionál v oboru a ví co dělá. Pravdou je, že neprodává za úplně přepálené ceny m2 pole, přestože jsou mnohdy vyšší než je BPEJ dané orné půdy.

Nemám nic proti elektronickým formám dražeb, ale mělo by být pro kupujícího jasně zřejmé, že vlastně vůbec nejde o exekuční dražbu, ale klasický prodej formou aukce.

V dalším článku vám přinášíme konkrétní příklad aneb Jak nekupovat ornou půdu za 50,- m2