Koupit nemovitý majetek přímo od SPÚ je veliká vzácnost, pokud nemáte restituční nároky. Přesto se čas od času stane, že zveřejní nabídky v sekci - Veřejná soutěž o nejvhodnější nabídku na prodej majetku.

Abychom však nemuseli každý den chodit na web SPÚ - je zde zřízen kalendář plánovaných akcí na adrese https://www.spucr.cz/nabidky/prehled-terminu

Zajímavostí však je, že i přes vyhlášené prodeje formou "veřejná soutěž o nejvhodnější nabídku na prodej majetku" v kalendáři tento typ můžeme hledat marně.

Pokud tedy nemáte konexe na tento úřad, pak se nejspíše o prodeji nikdy nedozvíte - tomu pak můžeme říkat dobrý hospodář.

Pro rejpaly

Ano, nemáme v této republice co jiného na práci, než každý den kontrolovat jednotlivé úřední desky každého z úřadů, obce či kraje.

Přitom nabidkamajetku.cz je schopna posílat emaily s novými nabídkami, ale to je už jiný úřad (úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových).

SPÚ nejlépe zrušit, tak obrovský prostor tu je pro korupci. Kauza velkostatkáře Bečváře a lukrativní stavební pozemky v Praze jsou toho příkladem.

Zákulisí korupce: Staří známí boha Dia aneb Podezřelé restituce v Praze - Tiscali.cz
Ivo Rittig, Tomáš Hrdlička, pozemky v lukrativní části Prahy, státní úředníci, restituce. Zakladatelka Centra nezávislé investigace Eliška Hradilková Bártová popisuje pátrání v kauze, ve které jde o stamiliony korun. Materiál vznikl v rámci projektu Informací proti korupci, na jehož realizaci se pod…

Druhým příkladem je prodej od SPÚ v Ivančicích, o kterém jsme již dříve psali

Jak levně nakupovat nemovitosti od státu - rybník Ivančice
V současné době koupit něco opravdu zajímavého a vyhnout se tak tlakůmspekulativního kapitálu, kterého je v oběhu nadbytek je celkem nemožné. Pokud se stát rozhodne prodávat nemovitost, prodává ji úřad pro zastupovánístátu ve věcech majetkových a ten má povinnost nemovitost nabídnout skrze portál…

Vidíte v kalendáři akcí typ 8? My tedy ne

Snapshot kalendáře akcí SPÚ ke dni 27.8.2020 https://web.archive.org/web/20200827054859/https://www.spucr.cz/nabidky/prehled-terminu

Pro geeky

Request pro YARC


[
 {
  "id": 1598510142484,
  "name": "spu",
  "url": "https://www.spucr.cz/nabidky/getInzerat",
  "method": "POST",
  "payload": "typ_inzeratu=prodejmajetku&id_utvar=24",
  "headers": {
   "1598508794163": {
    "id": 1598508794163,
    "name": "Accept",
    "value": "application/json"
   },
   "1598508839941": {
    "name": "Content-Type",
    "value": "application/x-www-form-urlencoded; charset=UTF-8",
    "id": 1598508839941
   }
  },
  "auth": {},
  "date": 1598510142484
 }
]
Programatické zpracování